Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ztraceni: Co objevili pod tajemným poklopem?

Ztraceni: Co objevili pod tajemným poklopem?
Včera jsme na Nově viděli první díl druhé série. A tvůrci nastartovali děj zostra! Co se tedy včera na ostrově odehrálo? Jaké podivné místo pod poklopem trosečníci objevili? A kdo v něm žije?

Co se stalo na ostrově v odvysílané epizodě, nazvané Muž vědy, muž víry?
 
Neznámého muže probudí zvláštní pípání. Muž seskočí z postele, usedne k počítači, něco do něj naťuká, a poté pípání ustane. Muž potom přejde ke gramofonu a pustí si nějakou píseň. A tím začíná ráno jako každé jiné. Snídaně, cvičení, sprcha a tak dále. Stereotypní atmosféru však náhle utne mohutný výbuch. Muž se rychle oblékne, ze skladu si vezme pušku a potom se postaví k velikému reflektoru, který míří na několik zrcadel. Ta vedou malou špinavou chodbou, na jejímž konci je poslední zrcadlo, v jehož odraze vidíme, že nad ním není strop, ale dlouhý temný tunel, do kterého překvapeně zírají Jack s Johnem, přesně tak, jak jsme to viděli na konci první série.
 
Zatímco chce John sešplhat dolů a prozkoumat vnitřek poklopu, Jack se vrací do jeskyní, jelikož kvůli rozbitému žebříku není možné přemístit pod zem všechny, a navrhuje prozkoumat bunkr až ráno. Tak se znovu střetávají názory Jacka a Johna. Locke ale nakonec povolí a tak se všichni vracejí do jeskyní.
 
Tam se mezitím Shannon vydává hledat Vincenta, který znovu utekl. Sayid na ní vidí, jak je vyčerpaná, takže když jí hledání nerozmluví, alespoň se nabídne k pomoci. Uprostřed džungle pak Shannon z ničeho nic uvidí Walta, který je celý mokrý a něco jí nesrozumitelně šeptá. Když na místo přiběhne Sayid, Walt zmizí. Shannon začne přemýšlet, zda ji neklame zrak. Pak se se Sayidem vracejí do jeskyní, kam už dorazil i Jack a ostatním objasňuje, co se stalo, uklidňuje je ohledně Těch druhých a slibuje rozestavět hlídky ke všem vchodům.
 
Lockea už ale nebaví čekat. Bere si nějaký kabel a vrací se k poklopu. K němu se pak přidá i Kate a John ji po kabelu spustí dolů. Z tunelu však náhle vytryskne proud silného světla a Kate je zatažena do hlubin bunkru.
 
Přes všechny řeči o tom, jak všechno dobře dopadne, nabíjí Jack zbraň a vydává se k poklopu. Tam ale není ani Kate, ani Locke. Dolů je však spuštěn kabel a tak se do hlubin neznáma vydává i Jack. Když sešplhá dolů, začne procházet úzkou špinavou chodbou. Několikrát vyděsí sám sebe při spatření svého odrazu v zrcadlech, až se dostane do centra komplexu, kde je jakýsi starý počítač. Když se k němu Jack přiblíží, znovu se spustí hudba, kterou jsme slyšeli na začátku. Jack je vyděšený, ale nakonec se k počítači, který začal znovu pípat, přiblíží. Hudba náhle utichne a objeví se Locke, na kterého však zpoza rohu někdo míří. Jack odmítá svou pistoli odložit, a tak se mu neznámý postaví tváří v tvář. Jack ale toho muže zná. Je to Desmond Hume.
 
Na co hrdinové během děje vzpomínali?
 
V tomto flashbacku sledujeme mladého Jacka, ke kterému je dovezena pacientka s rozdrcenou páteří. Je to Sarah, budoucí Jackova žena. Jack podnikne operaci, i když možnost, že by mohla Sarah ještě někdy chodit, je nulová. Po operaci se musí Jack trochu odreagovat a tak si jde zaběhat. Venku se potká s jedním mužem jménem Desmond, který mu dodává naději ohledně operace. Když se pak Jack vrátí do nemocnice, zjišťuje, že nemožné se stalo možným. Sarah může chodit.
 
 
Žhavá aktualitka: Na Nově se Ztraceným daří!
 
 
Přes všechny ty chaotické změny ve vysílacím čase a reklamy uprostřed děje si Ztraceni na Nově drží slušnou sledovanost. V průměru to znamená 1,4 milionu diváků na díl. Poslední dvojdíl Exodus II dokonce sledovalo 1,753 milionu diváků.
 
A první díl druhé série, který se bude daleko více než ten první věnovat i milostným vztahům našich hrdinů.