Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dave

12. 7. 2007

Ztraceni: Hurley v blázinci! Je ostrov jeho halucinace?!

Ztraceni: Hurley v blázinci! Je ostrov jeho halucinace?!

Co je ten podivný ostrov, který nemůže nikdo najít a dějí se na něm samé záhadné věci, vlastně zač? Nemůže to být jen něčí představa? To, co jsme viděli včera, by této teorii nahrávalo...


Pohled do minulosti

Jsou to dva měsíce, co je Hurley uzavřený na psychiatrické léčebně Santa Rosa, kam ho nechala odvézt Hurleyho matka. Doktor Brooks, který se o něj stará, mu zadal úkol, jímž bylo sepsat seznam věcí, která má sám na sobě rád. Hurley se na to ovšem vykašlal, protože mu jeho nejlepší kamarád Dave poradil, že to stejně nemá cenu. Brooks je přesvědčen, že Hurleyho spolupacient Dave má na něj velmi špatný vliv, ale jak Hurley tvrdí: „Dave je nejnormálnější osobou široko daleko."

Jak se ovšem zdá, Dave skutečně na Hurleyho léčbu dvakrát dobrý vliv nemá. Nejprve ho nabádá, aby nejedl dietní zeleninu, ale raději ukradl dalšímu pacientovi sušenku (ten pacient je starý známý Leonard Simms, který si v blázinci neustále opakoval čísla a Hurley je pak vsadil... a vyhrál). Když mu pak sestřička přinese léky, Dave Hurleymu namluví, že mu jeho stav jenom zhoršují, a aby je nepolykal. Hurley dělá všechno, co Dave říká.

V další části flashbacku se konečně také dozvíme, proč je Hurley vůbec zavřený v blázinci. Není to tak dávno, co vyšel na jakousi plošinu, která se zhroutila a zemřeli při této nehodě dva lidé. Hurley si myslí, že to všechno byla jeho vina. Jednoduše proto, že je příliš tlustý a plošina to nevydržela. Doktor Brooks mu vysvětluje, že za to nemůže, protože podlaha byla dimenzována pro osm lidí, a bylo jich na ní třiadvacet. Po této nehodě se začal Hurley utápět v depresích, s nikým nemluvil, nechodil ven a nespal. Pouze pořád a jen jedl. Hurley mu na to odpoví, že Dave má pravdu v tom, že Brooks je „blb", načež mu doktor ukáže fotku, kterou zhotovil. Má na ní být Hurley a Dave, ale je tam pouze Hurley. Dave je totiž pouze výplodem Hurleyho fantazie!Později, když začnou Dave a Hurley uskutečňovat svůj plán – útěk z blázince – postaví se Hurley své představě. Řekne Daveovi, že není skutečný, zamkne ho venku a odchází zpátky do postele. A na úplný závěr si pro nás tvůrci připravili finální šok. Vracíme se k momentu, kdy se nechává Hurley fotit s imaginárním Davem, kamera sjede trochu stranou a u stolu v blázinci vidíme Libby, která si také bere prášek od sestřičky!

 

Co se stalo ve včerejší epizodě, nazvané Dave?Hurley a Libby se na ostrově očividně sbližují. Libby se snaží pomoci Hurleymu dostat do formy, ale všímá si, že se to zatím příliš nedaří (stejně jako si toho všimli fanoušci seriálu). A tak nám tvůrci podali vysvětlení. Hurley na ostrově nehubne jednoduše proto, že si schoval z bunkru zásoby, které nenápadně ujídá. Ukáže je Libby a ta ho vyprovokuje k tomu, aby je prostě zničil, což Hurley vítězně učiní. A teď budeme schválně sledovat, jestli nám bude Hurley opravdu hubnout... Nebude to mít ale snadné. Všichni se jdou podívat na zásoby od Dharmy, které dopadly na ostrov, a které našli naši trosečníci v minulé epizodě a Hurley je pověřen jejich hlídáním a rozdělováním. Jeho ale mnohem víc zajímá to, co zahlédl v džungli. Zdá se totiž, že se vrátil Dave!Tvůrci samozřejmě nezapomněli ani na „Henryho", muže, kterého vězní v bunkru, a který tvrdil, že je pouhým trosečníkem jako jsou oni. Sayid zjistil, že to tak není a „Henry" nakonec přeci jen přizná, že patří k těm Druhým. Nemůže jim ale nic prozradit, jinak by ho zabili. Také se zmíní o muži s falešnými vousy, který prý údajně rozhodně není velitelem těch Druhých. Sayid se přesto chce dozvědět co nejvíc informací a na „Henryho" namíří i zbraň a počítá do tří. Nakonec i zmáčkne spoušť, ale Ana-Lucia na poslední chvíli „Henryho" zachrání tím, že do Sayidovy pistole strčí.Hurley mezitím běhá džunglí a snaží se dostihnout Davea, kterého tam viděl. Narazí na Sawyera a poprosí ho, zda by mu nemohl dát z lékařských zásob Clonazepam (tenhle lék bral v blázinci). Když se Sawyer zeptá proč, Hurley mu upřímně odpoví, že „vidí plešatýho chlápka v županu". Sawyer si z něj začne dělat legraci, že začíná bláznit, načež na něj Hurley zaútočí a věřte nevěřte, zdá se, že by Sawyera v momentu překvapení dokázal přeprat! Všichni ho po tomto incidentu sledují a Hurley se proto rozhodne vzít si svých pět švestek a odejít do jeskyní, kde už teď nikdo není. A po cestě opět potká svého imaginárního kamaráda, Davea.Ten mu sdělí, že je ve skutečnosti stále zavřený v blázinci, ale leží v komatu a celý ostrov se vším všudy se mu jenom zdá. Dave zavede Hurleyho až ke strmému a hlubokému útesu a řekne mu, že když skočí dolů, probudí se z komatu a ocitne se opět v blázinci. V tom se z džungle objeví Libby a Hurley se jí svěří s tím, jak se cítí. Přestává věřit, že je v reálném světě. Už z toho důvodu, že někdo jako je Libby by o Hurleyho v reálném světě zcela určitě neprojevil zájem. Aby mu zabránila ve skoku, řekne mu, že ho má moc ráda a nakonec ho i políbí. „Bylo to dostatečně skutečné?" zeptá se ho a Hurley si ten skok nakonec naštěstí přeci jen rozmyslí.