Jdi na obsah Jdi na menu
 


rose

3. 8. 2007

Ztraceni: Sympatická černoška Rose - L.Scott Caldwell

Ztraceni: Sympatická černoška Rose - L.Scott Caldwell
Rose se v posledním díle svěřila, že má pocit, že jí ostrov vyléčil smrtelnou rakovinu. Dosud byla v pozadí, ale teď se zdá, že dostane zasloužený prostor. Kdo jí vlastně hraje?

L. Scott Caldwell (63), představitelka postavy Rose, zatím neměla příliš velké štěstí na výrazné televizní nebo filmové role.
 
Dokonce ani ve Ztracených nepatří mezi ústřední hereckou partu a je neustále odstrkována do pozadí. Změnilo se to až minulý týden. Její postava Rose dostala svou vlastní epizodu se svým vlastním pohledem do minulosti. Rose je trosečnice, která v průběhu první série neustále věřila, že je její manžel stále někde na živu a docela nedávno se konečně shledali, když přišel s trosečníky z ocasní části letadla. Občas v jedné scéně řekla pár mouder Jackovi, jindy s něčím pomohla. Teď jsme ale měli konečně možnost dozvědět se o Rose něco víc.
 
 
Bohužel, o její představitelce toho známo zase tolik není. Narodila se v Chicagu, ale velmi záhy se s rodinou přestěhovala do New Yorku. Největší město na celém světě je dokonalou příležitostí pro začínající herce, ve velkoměstě se natáčí i spousta televizních seriálů. Ve filmech a televizi se ale objevuje už bezmála 24 let, a doposud jí nikdo nedal pořádně velkou příležitost.
 
Její první filmová role přišla už v roce 1983, za svou kariéru se objevila v miniaturních roličkách ve spoustě televizních seriálů, z těch známějších uveďme například Merlose Place, Lebkouni, Cosby show, JAG, Nemocnice Chicago Hope, Plastická chirurgie s.r.o., Soudkyně Amy či Pohotovost.
 
Seriály, které jste jistě sledovali, ale pamatujete si jí z nich? Pravděpodobně ne. Objevila se také v Uprchlíkovi s Harrisonem Fordem nebo v Na křídlech vážky s Kevinem Costnerem. Jenže ty maličké roličky z ní hvězdu rozhodně neudělají. „Na rozdíl od svých hereckých kolegů mám to štěstí, že mě nikdo na ulici nepoznává. Nesledují mě žádní paparazzi, lidé na ulici nechtějí podpisy. Má to své výhody,“ říká herečka.
 
 
Když se k ní ale dostal scénář k prvnímu dílu seriálu Ztraceni, měla se z ní stát hvězda. Původně se počítalo s tím, že postava Rose bude mít stejnou váhu jako ústřední hrdinská skupina. Hned v prvním díle je to docela patrné. Prostoru tam má skoro stejně jako například Shannon, Boone a další. Jenže herečka měla během prvního roku natáčení osobní problémy a postava Rose tedy musela být proškrtána. L.Scott Caldwell vážně onemocněl manžel a ona se o něj musela postarat. Protože by ale příliš časté létání z Havaje zpět do USA bylo náročné, prostě se musela spokojit s další vedlejší a nenápadnou rolí. Až teprve teď se zdá, že by mohla její Rose dostat mnohem víc prostoru. A když ani to nevyjde, nevadí. L. Scott Caldwell je totiž divadelní hvězda.
 
 
I když tenhle status jí příliš fanoušků nenabere, na divadelních prknech toho dokázala už spoustu. Aktivně hraje na Broadwayi, kam se snaží všichni herci dostat, protože jde o nejexkluzivnější angažmá. Za jednu svou roli dokonce už obdržela i cenu Tony, která má v divadelních kruzích úplně stejnou váhu jako Oscar ve filmové branži. V televizi ani v kinech sice nezáří, ale to divadlo jí zůstane. Tam je prostě hvězda.