Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naveen Andrews

28. 6. 2007

Ztraceni: Drsňák a krasavec Sayid – Naveen Andrews

Ztraceni: Drsňák a krasavec Sayid – Naveen Andrews
Asi nikdo nemá tak pohnutou minulost jako představitel Sayida. Sice nesloužil v irácké Republikánské gardě jako jeho postava, ale byl to těžký závislák na heroinu a má kluka se svou učitelkou!

Kdo by čekal, že nejvíc fanynek si v seriálu Ztraceni získá postava bývalého iráckého důstojníka, který je mistr v mučení, umí tiše zabíjet lidi a lámat jim vazy pouhýma nohama. Sayid by měl být správně temnou kontroverzní postavou, která neustále balancuje na hranici mezi kladným hrdinou s problémy, a pořádným záporákem, který se v cestě za svými cíly nezastaví před ničím. Vlastně on takový je, ale dámskému publiku to očividně ani trochu nevadí. Stejně ho zbožňují. Mnohem víc než vymakaného krasavce Joshe Hallowaye (Sawyer), nebo vymodelovaného hezouna Iana Somerhaldera (Boone) a Sayid má dokonce výrazně víc fanynek než-li Matthew Fox, představitel Jacka.

Když čtenáři asi nejčtenějšího bulvárního časopisu na celém světě People hlasovali o nejvíc sexy trosečníka ze Ztracených, s ohromnou převahou se umístil Naveen na prvním místě. Divačky ho prostě zbožňují (a pravděpodobně i opačně orientovaní muži). A vlastně není se co divit. Jeho charisma, exotický vzhled a hluboké oči, které samy o sobě dokáží vyprávět životní příběhy a zážitky, to jsou jeho hlavní devízy.

 

Ač by se to na první pohled nezdálo, Naveen Andrews (36) je rodilý Angličan. Jeho rodiče pocházejí z Indie, otec byl obchodníkem a maminka psycholožkou (oba byli předurčeni vzít se v rodné Indii už od malička, a překvapivě jim to vydrželo). Jakmile se přesídlili do Londýna, celou tu životní změnu oslavili právě potomkem, kterého nazvali "naveen", což v překladu znamená "nový". Jeho dospívání v Anglii ovšem nebylo zrovna hezké. „Angličani jsou těžcí rasisti," vzpomíná Naveen. Musel se potýkat s xenofobií, těžkými podmínkami v dospívání, ale nějak si poradil. Dokonce se v jeden čas stal nejpopulárnějším žákem na střední škole. Začal si totiž sexuální poměr se svou vlastní učitelkou matematiky.

Jmenovala se Geraldine Feakinsová, bylo jí 30 let a Naveenovi v té době osmnáct let (to alespoň tvrdí on; jiné zdroje uvádějí, že mu bylo šestnáct), takže ze zákona jí nikdo postihnout nemohl. Naveen byl ale za hvězdu. Vydrželi spolu celých osm let a dokonce jejich láska zplodila syna, Jaisala, kterému je teď patnáct let. Jeho rodiče, se kterými nikdy nenavázal dobrý vztah a otec ho po celé aféře s učitelkou několikrát nazval prostitutem, doufali, že si jednou vezme nějakou pěknou dívku z Indie. „Než ale matka zemřela, setkala se s mým synem a jeho matkou, a to mi stačí," říká herec.

 

Po střední škole se přihlásil na hereckou školu Guildhall School of Music and Drama. Jednoduše proto, že jí celou platil stát a on na to nemusel vynaložit jedinou minci. Jeho spolužáky byly například Ewan McGregor a David Thewlis a už v roce 1991 získal svou první roli ve filmu, London Kills Me, což byl levný nezávislý film o muži, který by se chtěl stát drogovým dealerem. Nedlouho poté přišel jeho velký průlom v seriálu stanice BBC s názvem The Buddha of Suburbia, který vyvolal velkou kontroverzi kvůli velice otevřené nahotě a scénám sexuálních orgií. „Jednou jsem takhle tlačil kočárek, cigáro v jedné ruce, plechovku s pivem v druhé, a přišli ke mě nějací lidé a požádali mě o autogram," vzpomíná herec. „Tehdy jsem si uvědomil, že se kolem mě děje něco vážně zvláštního."

 

Neeve začal s pitím a drogami už jako teenager. „V hospodě jsem téměř bydlel. A pak jsem se dostal do fáze, ze které už nebylo úniku." Naveen Andrews o svém nejtemnějším životním období mluví zcela otevřeně. Naplno propadl alkoholu a drogám a to až do takové míry, že ho nezajímal svět okolo něj. Nebál se smrti, nebál se následků. Z ničeho nic se ale rozhodl od toho všeho utéct a zachránilo ho pouze to, že si sbalil pár věcí a z Londýna se přestěhoval do Los Angeles. „Když někteří herci tvrdí, že měli problémy s drogami, sem tam si dali trávu nebo si šňupli kokain. Já byl ale dva roky naprosto závislý na heroinu a válel jsem se na chodníku po ulicích Londýna."

 

Tam si kromě dalších rolí našel i novou lásku, o jednadvacet let starší herečku Barbaru Hershey. „Vždycky se mi líbily starší ženy. Jsou vyspělejší, vědí kdo jsou a mají urovnané názory," rozněžňuje se nad svou lehkou úchylkou. „Chci vidět tvář, která už má nějaký charakter. A chci na ní vidět nějaké vrásky!" Jak se ale zdá, příliš dlouho mu to zalíbení se ve starších ženách nevydrželo. Údajně totiž Barbaru podvedl s třiatřicetiletou divadelní herečkou Elenou Eustache pocházející z České republiky! Dokonce s ní má i dítě, ovšem podle posledních informací je zase zpátky u mnohem starší Barbary. Prostě jenom takový menší úlet s krásnou Češkou. To mu musí každá odpustit...